Zarabianie na fotografii

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Zarabianie na fotografii

13/08/2008 Reklama w internecie 0

Ostatnio dość intensywnie zainteresowałem się fotografią i obróbką zdjęć. Oczywiście tylko hobbystycznie na razie. Aczkolwiek jest to branża w której można nieźle zarobić, jeżeli jest się profesjonalistą. Z tym, że na renomę trzeba dość długo pracować. Jednak nawet fotoamator może zarabiać, koszty aparatów cyfrowych są coraz niższe. Sama eksploatacja też jest nie droga w porównaniu do czasów, gdy istniała tylko fotografia analogowa. W dzisiejszych czasach, dzięki malejącym ceną aparatów fotografia robi się coraz popularniejsza. Technologia cyfrowa jest na coraz to mocniej zaawansowany poziomie. Z tego powodu fotografia cyfrowa ma coraz więcej zwolenników. Niewątpliwie plusem jaki posiada fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć na kompie. Prócz zalety jaką jest obróbka zdjęć, wielkim plusem jest również opcja podglądania fotografii na monitorze, czego jak wiadomo fotografia analogowa nam nie zapewni, a dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, gdyż w przypadku fotografii analogowej zmuszeni byśmy byli do uprzedniego wywołania zdjęcia przed jego obejrzeniem.

Obróbka zdjęć

Zatem obróbka zdjęć to na pewne plus na korzyść fotografii cyfrowej. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie jak chcemy zmieniać obraz. Wszyscy wiedzą, że retusz i obróbka zdjęć pozwalają na wymazanie zmarszczek i sporo głębszych operacji. Nauka tego procesu na komputerze nie jest aż tak skomplikowana, a później można otworzyć firmę zajmującą się retuszem zdjęć. Aczkolwiek warto przy tym świadczyć usługi fotograficzne, gdyż sama obróbka zdjęć, może nie zapewnić rentowności firmie. (Mała dygresja – należy przypomnieć, że przy fotografii analogowej też istnieje obróbka zdjęć, lecz posiada o wiele mniejsze opcje.

Sprzęt: Canon 40d

Zanim zaczniemy w ogóle myśleć o biznesie fotograficznym trzeba sobie kupić aparat. Lepiej od razu kupić porządny sprzęt gdyż jeżeli podejdziemy do sprawy zakładając, że najpierw kupujemy tani aparat do nauki, a potem porządne lustro, to w sumie pieniądze wydane na tani aparat pójdą w błoto. Ja akurat przyjrzałem się lustrzance Canon 40d. Otóż aparat – lustrzanka cyfrowa Canon 40d. To już dość profesjonalny aparat. Aparat Canon 40d włącza się do średniej półki lustrzanek cyfrowych. Nie jest to tani aparat, jego koszt to ok 4000 złotych. Canon 40d ma przetwornik cyfrowy APS tak jak wcześniejsze wersje z tej grupy. Jak to lustrzanka Canon 40d ma możliwość wymiany obiektywów. Oczywiście to tylko mój wybór padł na Canon 40d. cyfrowych lustrzanek jest na rynku cały ogrom i na pewno można, znaleźć coś rozsądnego w dobrej cenie. To nie koniec inwestycji. Potrzebujemy jeszcze całej masy akcesoriów, obiektywów itp. Także jak w każdym biznesie trzeba trochę zainwestować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]