Zarabianie jako dj na wesela?

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Zarabianie jako dj na wesela?

31/07/2009 Inne metody zarabiania Warto odwiedzić 0

Jak zachowuje się rynek weselny w czasach kryzysu i czy można na nim dobrze zarobić?

To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele ludzi, którzy chcą w tej branży zaistnieć i zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą związaną właśnie z weselami. No cóż, z pewnością na weselach da się jeszcze zarobić, ale czy aż tak dużo? Czy warto inwestować jak co niektórzy po kilka milionów złotych w olbrzymie, wyglądające jak pałace z bajki domy weselne? Ja bym się nad tym dłużą chwilę po zastanawiał.
Przede wszystkim kryzys widocznie wpłynął, może nie tyle na ilość wesel, co na ich jakość. Młode pary nie zapraszają już 300-400 gości, tylko robią bardziej kameralne przyjęcia na góra 150 osób. Oczywiście na przewagę wesel kameralnych wpływ ma nie tylko kryzys, ale o tym już w innym artykule.

Wróćmy jednak do tematu naszego artykułu, czyli do pytania, czy dj na wesele, może zarobić dużo pieniędzy.

Otóż w tej branży siedzę już czwarty rok i wszyscy na około myślą, że jakich to ja pieniędzy nie zrobiłem dzięki przyjęciom weselnym. Skoro biorę po 1800 zł za wesele, to mam 8 tys zł miesięcznie. Nie ma większej bzdury. Po pierwsze to zawsze na wesela jeździmy we dwóch i zawsze dzielimy się równo, czyli już nam zostaje niechby 4 tys zł. Poza tym do tej pory za każde wesele zaiks i nasz wspaniały urząd skarbowy zabierali nam około 500 zł. Do tego płyty, sprzęt transport i okazuje się, że zostaje nam około 2-2,5 tys zł. miesięczni. Dużo i nie dużo, ale należy pamiętać, że przyjęcia weselne są tylko sezonowo i gra się maksymalnie osiem miesięcy. Więc średnia roczna też wychodzi dużo mniejsza.
Jeśli ktoś się nastawia na zarabianie tylko jako dj weselny, to może się oszukać. Jednak jako praca dodatkowa jest to nie najgorszy zawód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge