Tanie podręczniki szkolne

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Tanie podręczniki szkolne

13/08/2012 Warto odwiedzić 0

Koniec wakacji to moment przykry nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, którzy każdego roku muszą ponosić niebagatelne koszty kształcenia swoich dzieci. Chociaż bowiem edukacja jest teoretycznie darmowa, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Nie tylko podręczniki szkolne, ale i wszelkie akcesoria do szkoły, takie jak zeszyty, piórniki, wyprawki etc., każdego roku obciążają portfele rodziców. Same książki do szkoły podstawowej (podobnie zresztą jak podręczniki do innych rodzajów szkół) to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Odkupienie używanych podręczników bardzo często jest niemożliwe, bowiem obecnie każdy nauczyciel może wybrać, z których książek będzie korzystał, i niestety bardzo często nauczyciele uczący jednego przedmiotu w jednej szkole wybierają zupełnie inne podręczniki (jeden wybiera na przykład książki wydane przez wydawnictwo Nowa Era, inny – WSIP, jeszcze inny – Operon etc.), w związku z czym praktykowane jeszcze nie tak dawno temu odkupowanie używanych książek od starszych roczników uczniów zdarza się coraz rzadziej. Jak w inny sposób zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych? Czy to w ogóle możliwe?

Jednym ze sposobów zaoszczędzenia na podręcznikach jest kupowanie książek do szkoły przez Internet – księgarnie internetowe oferują zwykle korzystniejsze ceny niż sklepy stacjonarne, więc internetowe zakupy opłacają się bardziej, nawet po doliczeniu kosztów przesyłki. Warto znaleźć taką księgarnię, w której dostępne są wszystkie potrzebne dziecku podręczniki szkolne, i zamówić wszystkie jednocześnie (by opłacić koszty przesyłki tylko raz).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge