Sprzedaż domen – zarabianie

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Sprzedaż domen – zarabianie

05/05/2009 Inne metody zarabiania 0

Handel domenami to prawdziwa kura znosząca złote jajka. Taki pogląd panuje od pewnego czasu na polskim rynku internetowym. Zarabianie w internecie obiera teraz tylko jeden kierunek : domaining. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jak jest to poważny i trudny biznes.

Wiele ludzi nie ma nawet pojęcia jak poprawnie rozpocząć działalność. Nie wiedzą jak wygląda rynek domen w Polsce, jego chłonność i możliwości. Nie każda domena osiągnie tak wysokie wartości jak w przykładowo podawanych rekordowych transakcjach. Może się okazać, że ktoś kupując domenę w celach inwestycyjnych przepłaci i nigdy jej nie sprzeda  z zyskiem. Broker domen, to naprawdę odpowiedzialny zawód. Aby rozpocząć ten biznes konieczne jest dogłębne poznanie panujących reguł. Pieniądze to nie wszystko, niezbędne jest wyczucie i tzw nos. W przypadku przeinwestowania nie da się odrobić straty nawet na najlepszym parkingu domen. Aktualnie testuję nowy parking SEDO, który wprawdzie płaci lepiej niż Namedrive, ale nie na tyle, żeby były to liczące się pieniądze.

Parking domen, to tylko dodatek, a nie główne źródło zarobku.W kolejnym felietonie postaram się zająć problemem wyboru domen podczas zakupów inwestycyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge