Raty kredytu samochodowego

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Raty kredytu samochodowego

12/02/2012 Inne metody zarabiania 0

Kredyt samochodowy w ratach równych czy malejących? To jeden z najważniejszych dylematów jakie musimy rozstrzygnąć przed złożeniem wniosku. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, przy czym kluczową rzeczą decydującą o wybraniu którejś z nich jest nasza sytuacja finansowa.

Większości osób zależy w tym momencie przede wszystkim na stabilności domowego budżetu – zwłaszcza, że żyjemy w dość trudnych czasach, a koszty utrzymania systematycznie rosną, coraz częściej zatem staramy się planować wydatki z pewnym wyprzedzeniem. W takim układzie zdecydowanie lepiej sprawdza się rata równa i dla takich osób jest to Autonakredyt.com.pl. Ponieważ wiemy, ile pieniędzy co miesiąc musimy oddać bankowi i jest to stała kwota, o wiele łatwiej jest nam zarządzać własnymi pieniędzmi. Raty równe pozwalają nam bez większych wyrzeczeń utrzymać finansową płynność, co dla każdego domostwa ma ogromne znaczenie. Raty malejące natomiast są skonstruowane inaczej. Ich specyfika polega na tym, że w pierwszej fazie okresu kredytowania są bardzo wysokie. Potem stopniowo maleją. Część kapitałowa przeważa w nich nad odsetkową (w ratach równych jest odwrotnie). Z takiej opcji powinniśmy skorzystać w dwóch sytuacjach.

Po pierwsze wówczas, gdy na brak pieniędzy raczej nie narzekamy, a po drugie – gdy mamy 100-procentową pewność, że kredyt spłacimy wcześniej niż przewiduje to termin zapisany w umowie. Atutem rat malejących jest to, że dzięki nim koszt całego zobowiązania jest niższy. Podejmując decyzję, musimy mieć na względzie to, na co nas stać i co się nam bardziej opłaca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge