Nowoczesny system stropowy – rozwiązania dla domów jednorodzinnych

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Nowoczesny system stropowy – rozwiązania dla domów jednorodzinnych

16/02/2019 Warto odwiedzić 0

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak zaoszczędzić na kosztach budowy i przyspieszyć cały ten proces to warto zacząć korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W przypadku budownictwa okazuje się bowiem, że nowocześniejsze elementy nie muszą być drogie, gdyż przyspieszają cały proces budowy, a tym samym obniżają bardzo znacznie całościowy koszt jaki trzeba na to ponieść. Mogą to być na przykład bardzo nowoczesne stropy teriva. Dzięki nim otrzymujesz naprawdę mocno i trwałą konstrukcję, która kosztuje niewiele pieniędzy i jest łatwa w montażu.

Jaki strop najlepszy do domów prefabrykowanych?

W przypadku domków jednorodzinnych stropy najczęściej wykonuje się z drewna. Deski trzeba odpowiednio docinać, przybijać i do tego robić różnego rodzaju stemple. Budowanie takiego stropu zajmuje bardzo dużo czasu i często jest najbardziej pracochłonną częścią budowy. Pamiętać należy o tym, że do stropu trzeba przykładać największą uwagę, gdyż jest to bardzo ważny element gwarantujący sztywność całej konstrukcji. Stropy prefabrykowane Szczecin teriva to system już gotowych elementów, które jedynie trzeba poskładać już na budowie.

System ten składa się z dwóch części. Po pierwsze są to elementy nośne konstrukcji, czyli belki wykonane tutaj z żelbetu. Są one bardzo wytrzymałe i zarazem lekkie przez co łatwo wciąga się je na górę. Drugi element stanowią cegiełki betonowe z pustym środkiem. Układa się je jak klocki na już zmontowanym stelażu, czyli pierwszej części. Stropy teriva to nie tylko lekkość i wytrzymałość. Dzięki nim mamy także doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną co jest dodatkowym atutem tego systemu.

Czy warto zdecydować się na stropy prefabrykowane od firmy w Szczecinie?

Jeszcze do niedawna strop gęstożebrowy stanowił podstawowy element konstrukcyjny bardzo wielu domów jednorodzinnych. Charakteryzowała go bardzo wysoka wytrzymałość oraz izolacja termiczna. Problem stanowiła jednak jego budowa. Stropy gęstożebrowe wymagały w budowie ogromnych nakładów finansowych oraz dość sporo czasu. Elementy te były po pierwsze niezwykle ciężkie, przez co ich montaż wymagał stosowania bardzo ciężkiego sprzętu i zwykły HDS do wciągnięcia elementów na górę zdecydowanie nie wystarczał. Drugą sprawą była konieczność robienia wylewek betonowych. Potęgowało to koszta budowy z racji konieczności używania dużej ilości betonu jak i z racji długiego przestoju, za który trzeba robotnikom zapłacić. Specjalne konstrukcje Teriva pozwalają jednak bardzo mocno usprawnić prace budowlane oraz obniżyć ich koszt.

Konstrukcje stropów teriva sa zupełnie inne niż stropów prefabrykowanych i wykorzystują bowiem najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które cechuje bardzo wiele pozytywnych aspektów. Po pierwsze waga elementów użytkowanych do budowy stropów. W większości przypadków stosuje się dziś specjalne pustaki Teriva, czyli ultralekki materiał stanowiący jednocześnie idealną izolację termiczną. Układanie tych elementów stropu można wykonywać nawet bez użycia ciężkiego sprzętu, a samo ich rozłożenie na dachu to kwestia dosłownie kilku godzin. Teriva to także mniejsze zużycie betonu. Tutaj nie trzeba wykonywać ogromnych wylewek, które twardnieją później tygodniami. Betonem wypełnia się jedynie przestrzenie pomiędzy pustakami. Praca z tymi materiałami jest bardzo prosta, szybka oraz tania o czym można się przekonać oglądając specjalne filmy pokazowe na portalu YouTube.

Stropy z prefabrykatów betonowych do budowy domu

Jednak zamiast stropów teriva może warto rozważyć stropy prefabrykowane z lekkiego betonu? W Szczecinie jest dobra firma, która dostarcza gotowe płyty stropowe. Bardzo szybko dostarczą na plac Twojej budowy stropy prefabrykowane Szczecin i zamontują wszystko dosłownie w kilka godzin. To naprawdę zawodowcy i zaoszczędzą dużo naszego czasu podczas budowy domu.

Na stronie https://znam.szczecin.pl/ znajdziesz dużo więcej porad budowlanych i firm, które zajmują się budowa domów prefabrykowanych w Szczecinie i województwie Zachodniopomorskim. Na pewno pomogą Państwu zdecydować się jaki strop prefabrykowany wybrać do wymarzonego domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge