Nest Bank a konta z Banku Smart. Opinia o przebrandowieniu

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Nest Bank a konta z Banku Smart. Opinia o przebrandowieniu

31/01/2018 Strony, które zarabiają w internecie Warto odwiedzić 0

Nest Bank to nowa marka na rynku bankowym, która powstała w zasadzie z połączenia, dwóch innych marek – Banku Smart i Biz Banku. Celowo nie napisałem z połączenia dwóch banków, bo cały czas to jest ten sam jeden bank, czyli FM Bank PBP SA, który posiadał obie wymienione marki jak również posiada nową markę czyli Nest Bank. Wszystko zostało właściwe scalone w jedno.

Loga Nest Banku i Banku Smart

O ile można by się doszukiwać logiki w takim działaniu na rzecz ułatwienia dla klientów i złączenia wszystkiego jedną silną markę, to już z trudnością można znaleźć sens w rezygnacji z dobrej wypromowanej marki Banku Smart, który cieszył się dość dobrą opinią jak na bank. Nie licząc może negatywnych wypowiedzi wynikających z problemów technicznych w tym banku.

Trudno też dostrzec sens finansowy, bo w zasadzie w promocję Banku Smart wpakowano całkiem spory budżet, a teraz z Nest Bankiem trzeba będzie zaczynać od nowa. No prawie od nowa, bo klienci Banku Smart zostali po prostu przeniesieni do Nest Banku.

Dostrzegam tu jednak potencjalną inną przyczynę wizerunkową. O ile Bank Smart cieszył się dobrą opinią, to z opiniami na temat Biz Banku nie było już tak dobrze, może to całe przebrandowienie ma być receptą na dość kiepski wizerunek Biz Banku i ratunek dla niego? Trudno powiedzieć, ale wydaje mi się, że taka sytuacja jest możliwa.

Oczywiście dla mnie to spora uciążliwość, bo jako wydawca PP musiałem wszystko przerabiać i przeprawiać.

Niestety opinie czytelników nie dotyczą Nest Banku, a Banku Smart, bo szkoda mi ich usunąć. Może wkrótce pokuszę się o napisania całkiem nowego artykułu, ale najpierw poczekam i poobserwuję jak nowy Nest Bank będzie sobie poczynał z klientami.

Strona internetowa Nest Banku

Konta w Nest Banku

Ogólnie rzecz biorąc na razie konta pozostały darmowe, tak samo jak karta (jedna jest darmowa i bez warunków minimalnych transakcji bezgotówkowych). Czyli wszystko po staremu jak w dawnym dobrym Smarcie. Dodano za to nową lokatę dla nowych klientów na 4%, na 3 miesiące. Nie mogę jednak z niej skorzystać, bo byłem klientem Banku Smart. Są też dobre lokaty dla nowych środków, także jak na razie wg. mnie zmiany są na plus, aczkolwiek dopiero czas to pokaże. Jak na razie są nadal całkiem dobre opinie o Nest Banku w sieci. [1]

Z kolei zmianę marki ze Smart na Nest uważam za bezsensowną, to już lepiej było wszystko złączyć w Smart niż tworzyć całkiem nową i nikomu nie znaną markę Nest. Ktoś w zarządzie chciał się może wykazać i na siłę wszystko odmienić.

Źródła:
[1] Recenzja konta Nest Bank i opinie https://antyhaczyk.blogspot.com/2017/03/nest-bank-opinie-konto-oplaty.html
[2] Nest Bank https://www.nestbank.pl/ strona internetowa banku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge