Sklepy internetowy, metody promocji, sponsoring, konkursy

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Sklepy internetowy, metody promocji, sponsoring, konkursy

29/11/2008 Sposoby zarabiania w internecie 0

Eksperci ekonomiczni zastanawiają się, czy globalny kryzys finansowy dotrze do Polski? Jednak już powoli widać jego skutki w poszczególnych sektorach polskiego rynku. Istnieją jednak sektory, które pomimo groźby kryzysu rozwijają się na pełnych obrotach, jak np. sektor meblowy. Nowe firmy ciągle inwestują i rozwijają swoją działalności. Inwestują potężne pieniądze w działalność promocyjną. Niektóre firmy upatrują szans na pozyskanie klientów w sponsoringu, a najczęściej fundowaniu nagród w różnego rodzaju konkursach i teleturniejach zwykle firmie opłaca się taka reklama bo i tak ufundowanie nagrody do popularnego konkursu wychodzi taniej niż czas antenowy. Niektóre z kolei upatrują nowych możliwości w internecie, jako przyszłościowym źródle nowych klientów. Oprę się tu na przykładzie pewnego przedsiębiorstwa – firmy Bogart. Ta firma powstała już “jakiś czas temu”, ale teraz właśnie rozbudowuje swoją działalność o sklep internetowy. Salon Bogart meble sklep internetowy prowadzi także stacjonarną sprzedaż mebli w tradycyjnych salonach. Poza tym Bogart Meble Sklep internetowy wykorzystuje też serwisy jak Allegro. Jest to w pewnym stopniu alternatywa dla salonu Bogart meble sklep internetowy, jeżeli sam sklep internetowy nie wykazywałby określonej sprzedaży. Wtedy firma Bogart meble sklep internetowy dysponowałaby również innymi kanałami sprzedaży, ale na daną chwilę sklep internetowy błyskawicznie się rozwija zdobywa dla firmy wielu nowych klientów. Również sprzedaż zwykłymi kanałami (za pomocą salonów) też jest dla firmy dosyć zyskowna. Salon Bogart meble sklep internetowy oferuje meble pod marką Bogart.
Rynek meblarski w odniesieniu do handlu w sieci, nie jest przyjazny dla nowych przedsiębiorstw z powodu mocnej konkurencji. Jakiś czas temu pisałem o konkurencyjnych branżach przy okazji innego artykułu o firmie Bogart meble sklep internetowy

Do konkurencyjnych rynków funkcjonujących w ramach handlu internetowego, można również zaliczać:

  1. monitory lcd
  2. sprzęt komputerowy
  3. elektronikę
  4. ubiór
  5. meble
  6. opony i części samochodowe – tanie opony w Katowicach i Warszawie.

Ten ostatni sektor rynku internetowego czyli te tanie opony i części jest podobno rynkiem o wyjątkowej konkurencji. Przedstawiony przykład sklepu internetowego, jest dosyć nietypowy. Ten sklep internetowy sprzedaje tanie opony, ale tylko używane. Jest to jedyny taki sklep jaki znam, a sprzedawane przez nich tanie opony są na prawdę tanie w odniesieniu konkurencji.

Wracając do meritum tematu, meble są trudnym dobrem w handlu w sieci. Szczególnie jeśli chodzi o dystrybucję za pomocą sklepu internetowego z powodu kosztów transportowych. Jednak sklep internetowy firmy Bogart Meble ułatwia zapoznanie się z ofertą firmy Bogart Meble sklep internetowy, a więc bez względu na wszytko jest pozytywną częścią firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]