Tani leasing: który najlepszy? Jaką firmę wybrać i na co zwrócić uwagę?

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Tani leasing: który najlepszy? Jaką firmę wybrać i na co zwrócić uwagę?

22/05/2017 Inne metody zarabiania Warto odwiedzić 0

Leasing jest obecnie bardzo korzystną formą finansowania dla firm, które uzyskują normalne przychodu i dzięki czynszom leasingowym zwiększą sobie koszty, a tym samym zapłacą mniejsze podatki. Wybór najlepszego leasingu nie jest jednak łatwy.

Trudno sklasyfikować firmy leasingowego według jakiegoś kryterium, bo każdy przypadek jest bardzo indywidualny. Z tego też powodu warto zebrać jak najwięcej ofert i wybrać tą najtańszą.

Według testu dla naszego wybranego przypadku teoretycznego najtańszy okazał się leasing PKO, potem kolejno Getin Leasing i Idea Leasing. Jednak w przypadku Getin Leasing i Idei pojawiają się jednak w Internecie opinie dotyczące niespodziewanych opłaty. Aczkolwiek nasz test polegał na poproszeniu firm leasingowych o przygotowanie ofert dla samochodu osobowego, z konkretnie przez nas ustalonymi warunkami. W przypadku innych parametrów leasingu efekty testu mogłyby wyjść całkiem inaczej. Skorzystaliśmy też na próbę z internetowej platformy WezLeasing, gdzie firma to porównuje oferty z kilku najbardziej znanych firm, po to by dla naszego przypadku zaproponować według nich najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html. Tylko, że wyszukany przez nich najlepszy leasing może wcale nie okazać się tym najtańszym. Jak zwykle to wszystko zależy od wielu czynników i zmiennych.

Na co zwrócić uwagę wybierając leasing?

Oczywiście przede wszystkim kluczowa jest wysokość rat i koszt całkowity całego leasingu, ale to nie wszystko. Praktycznie każdy leasing obojętnie, w której firmie łączy się z szeregiem opłaty. Jeszcze auto nie odbierzemy, a już nas kasują, za rejestracji itp. Opłaty te wyglądają dość różnie. Każda firma posiada własną tabelę opłat i prowizji, z którą warto się zapoznać przed podjęciem decyzji. Kolejna kwestia to ubezpieczenie, gdzie mamy 2 opcje – albo bierzemy to oferowane razem z leasingiem w pakiecie, albo sobie szukamy swoje tańszego. Niestety tą możliwość oczywiście leasingodawca doliczy nam kilka stówek opłaty. Także z reguły wybiera się ten w pakiecie. Za to w kolejnym roku warto już poszukać innego ubezpieczycie na wszelki wypadek odpowiednio wcześniej, bo czasem bywa, że przedłużenie ubezpieczenia w pakiecie z leasingiem jest znacznie droższe niż składka w pierwszym.

Na koniec jeszcze jedna porada – jak już wybierzemy najlepszą ofertę to warto jeszcze spróbować negocjować wysokość rat. Zwykle jest taka możliwość, aczkolwiek dużo nam nie zejdą, ale zważając na fakt, że leasing bierze się zwykle na długi okres czasu i dotyczy sporych pieniędzy, warto spróbować.

Źródła:
[1] Tani leasing na samochód: http://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/ Najlepszy leasing samochodowy. Gdzie, który wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge