Dlaczego Sezon Maczet?

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Dlaczego Sezon Maczet?

13/02/2012 Warto odwiedzić 0

Sezon maczet to literacka propozycja, która znana jest fanom trylogii Jeana Hatzfelda, będąca jej drugą częścią. Jak nietrudno się domyśleć, także i ona traktuje o ludobójstwie w Rwandzie, aczkolwiek, w przeciwieństwie do pierwszej części, reporter przepytuje weń jej sprawców, a nie ofiary. Sezon maczet jest więc zbiorem wyznań dziesięciu oprawców, którzy zostali skazani na karę wieloletniego więzienia.

Kim oni byli? W skład tej grupy wchodzą i rolnicy i żołnierz i nauczyciel, także jest ona bardzo zróżnicowana. Ciekawostką jest fakt, że ich ofiary to osoby im znajome, z którymi uczestniczyli w życiu codziennym, ponieważ obie strony żyły ze sobą w sąsiedztwie. Sezon maczet jest lekturą szokującą, w której można znaleźć dokładne szczegóły planu mordu, który był przygotowywany przez wiele miesięcy.

Czytelnicy, mający już za sobą tę lekturę, często są wręcz zadziwieni tym, iż trudno jest dopatrzeć się skruchy u wyżej nadmienionej grupy. Prawdą jest jednak to, że sytuacja ta ich przerosła i, mówiąc potocznie, wymsknęła się spod kontroli. Sezon maczet to propozycja dla ludzi o mocnych nerwach, ale nie tylko, bo można dzięki niej zagłębić się szczegółowo w umysł mordercy. Pikanterii całej tej otoczce dodaje to, że ludzie, którzy uczestniczyli w tejże rzezi, są już na wolności i co więcej, żyją w swoich rodzinnych stronach. Ludobójstwo w Rwandzie uważane jest za wielką przegraną Organizacji Narodów Zjednoczonych, przede wszystkim ze względu na ilość ofiar. To naprawdę straszne, ale i fascynujące, dlatego warto zagłębić się w tę treść.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge