Czy opłaca się samodzielnie szyć rolety?

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Czy opłaca się samodzielnie szyć rolety?

15/10/2014 Reklama w internecie 0

Rolety to jedne z najbardziej rozpowszechnionych osłon okiennych. Znajdują zastosowanie i w domach, i w biurach, zaś sklepowa oferta w tym zakresie jest szalenie urozmaicona. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób decyduje się na szycie rolet we własnym zakresie – czy jest to dobry pomysł?

Gotowy produkt a uszyty we własnym zakresie

rolety rzymskieZ całą pewnością o wiele wygodniej i szybciej jest pójść do sklepu i wybrać gotowy produkt bądź zamówić go przez Internet. Z drugiej zaś strony coś, co zostało wykonane samodzielnie to o wiele większa satysfakcja. Poza tym ogromnym plusem takiego rozwiązania jest to, że roletę można precyzyjnie dostosować do charakteru i wystroju danego wnętrza. Obecnie nie brakuje sklepów stacjonarnych i online, na asortyment których składają się rozmaite tkaniny – we wzorach i kolorach można przebierać wedle uznania i upodobań. Przy zakupie gotowego produktu opcje w tym zakresie są jednak ograniczone i nierzadko wybrane rolety na okna z Roletko.pl stanowią kompromis pomiędzy tym, co klient naprawdę chciałby nabyć, a co może.

O czym pamiętać?

Teoretycznie uszycie rolet nie jest skomplikowaną sprawą, ale w praktyce wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia. Pomyłki i niedociągnięcia poskutkują tym, że rolety będą nierówne, zaś tkanina podczas zwijania będzie się brzydko marszczyć. Nie wprawiona ręka może sobie z takim wyzwaniem nie poradzić. Do tego potrzebna jest też dobra maszyna –właścicielka (lub właściciel) musi doskonale znać wszystkie jej możliwości. Trzeba również umiejętnie dobrać nici – raz, że muszą pasować do rolet, a dwa, nie powinny się rwać. W samodzielnie szytych roletach można z powodzeniem wykorzystać mechanizm ze starej, sklepowej rolety.
Jeszcze inną opcją jest zlecenie uszycia rolet profesjonalnej, sprawdzonej krawcowej. W takim układzie można mieć przynajmniej pewność, że zostanie to zrobione tak, jak należy. Największym mankamentem tego rozwiązania są koszty – solidna krawcowa to niemały wydatek, trzeba mieć zatem przygotowaną większą kwotę, w zależności od tego, na ile zostanie wyceniona robocizna (jest to ustalane indywidualnie).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge