Co można leasingować?

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Co można leasingować?

16/10/2013 Warto odwiedzić 0

Leasing z roku na rok zyskuje coraz bardziej na swojej popularności. Zastanawiasz się dlaczego tak jest? Firmy potrzebują tańszej możliwości na rozwijanie się. Mało kogo stać dzisiaj na wzięcie kredytu, a do tego banki naprawdę maksymalnie starają się to utrudnić. W związku z tym leasing samochodowy cieszy się dużą popularnością. Jest to tani, prosty i szybki sposób na to, aby wzbogacić swoją firmę o nowoczesną flotę pojazdów. Tak naprawdę jednak nie tylko samochodu osobowe wchodzą w skład usług leasingowych, czyli wynajmu.

Firmy potrzebują przecież o wiele więcej rzeczy do tego, aby sprawnie funkcjonować i lepiej się rozwijać. Mogą to być specjalistyczne pojazdy, jak na przykład auta budowlane do firmy o takim profilu. Można także wynajmować inne, bardzo cenne maszyny budowlanej. Tak naprawdę oferta urządzeń specjalistycznych jest bardzo długa i każda firma znajdzie coś dla siebie. Druga opcja to niezwykle kosztowne urządzenia i sprzęty z branży medycznej. Dalej są to także urządzenia i meble biurowe, na przykład komputery. Tak widać więc leasing samochodowy to nie koniec możliwości tego typu kupowania ważnych rzeczy potrzebnych firmom.

Leasing samochodowy polega na bezpośrednim wynajęciu samochodów kupionych przez firmę leasingową. Istnieje jeszcze pojęcie leasingu zwrotnego. W Polsce ta forma niby jest, ale tak naprawdę to martwa możliwość, gdyż korzystać z niej mogą tylko te firmy, którym taki leasing jest mało potrzebny. Warto jednak wspomnieć o takiej możliwości. Zasadnicza różnica polega tutaj na tym, że firma może w ten sposób odzyskać część swojego kapitału znajdującego się w postaci środków trwałych. Można więc na przykład odmrozić pieniądze z nieruchomości posiadanych przez firmę i wykorzystać je na trudne czasy kryzysu. Aby to zrobić firma leasingowa może zakupić od nas na przykład biurowiec który posiadamy. Następnie ten biurowiec będzie nam wynajmowany. W ten prosty sposób odzyskaliśmy pieniądze, którymi można dysponować i nadal korzystamy z rzeczonego biurowca. Metoda ciekawa, ale nieosiągalna w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge