Autokredyt – gdy bank nie wywiązuje się z umowy

Informacje i wiadomości o biznesie internetowym.

Autokredyt – gdy bank nie wywiązuje się z umowy

02/04/2012 Inne metody zarabiania 1

W powszechnej opinii już dawno temu przyjęło się przekonanie, że stroną umów kredytowych, która najczęściej nie wywiązuje się z zawartych w niej warunków jest dłużnik. Jeżeli zatem dla przykładu ktoś zaciąga kredyt samochodowy (Kredytyl.pl), to jemu właśnie zostanie przypisane potencjalne ryzyko – bank z góry założy, że istnieje większe lub mniejsze prawdopodobieństwo, że taka osoba nie będzie płacić rat w terminie.

Oczywiście, nie da się ukryć, że stroną dominującą we wspominanych umowach jest zawsze bank, nie mniej jednak to wcale nie oznacza, że daje mu to władzę absolutną i pozwala na całkowitą bezkarność. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że to właśnie bank łamie zawarte w umowie postanowienia i nie gra z klientem fair play. Kredytobiorca nie jest wówczas wcale bezradny – chociaż wielu osobom tak właśnie się wydaje. Istnieją instytucje, do których w zaistniałych okolicznościach można zwrócić się po pomoc. Pierwszą spośród nich jest rzecznik praw konsumenta – takowy funkcjonuje w każdym powiecie. Można tutaj liczyć na bezpłatne doradztwo. Nie jest to jednak jedyny organ, którego zadaniem jest ochrona interesów konsumentów.

Spory pomiędzy bankami a ich klientami rozstrzygają tak zwani arbitrzy bankowi. Działają oni przy Związku Banków Polskich. Poza tym nie należy też zapominać o istnieniu takiej organizacji jaką jest Federacja Konsumentów. Każda osoba biorąca kredyt – czy to samochodowy, czy jakikolwiek inny – powinna pamiętać o tym, że jej również przysługują pewne prawa, z których może korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

One Response

  1. Kredyt na wyprzedaże rocznika 2012 pisze:

    Z zakupem samochodu czekałem na koniec roku – wtedy producenci obniżają ceny modeli starszych. Niestety nie zdążyłem uzbierać odpowiedniej kwoty. Będę potrzebował kredyt. Planuję zakup BMW serii 3. Brakuje mi teraz 40 000zł. Jaki bank w tym zakresie udzieli mi najtańszego kredytu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CommentLuv badge